USIAKO 6 пакуваат светла на соларни патеки +2 сензор за движење на отворено

USIAKO 6 пакуваат светла на соларни патеки +2 сензор за движење на отворено

Достапно за вашата нарачка
DEN 1055.84
Залиха:

Може да го користите за да го осветлите патеката, тротоарот, чекорот, wallидот, дворовите.【Трајно осветлување и 3 режими на осветлување】 Дали сè уште сте вознемирени да најдете светло на отворено соларно движење што ќе светнат цела ноќ? Нашите соларни светла на отворено можат да го решат овој прашања, со прекинувач со различни режими, може да осветли повеќе од 9-72 часа+. Во дождливо и снежно време, нашите светлосни светла на отворено сè уште работат нормално кога ќе се запреат другите соларни светла.2ft подолги растојанија, 15 -ти осветлување во секое откривање. Со нова пластична и напредна водоотпорна технологија со големо влијание AB Широко користени во градините, задниот двор, влезот, базенот, итн. 【2 Начини за монтирање и IP68 Водоотпорен】 Можете да ги вметнете овие светла на сончевиот двор во земјата со прицврстени влогови или да се монтираат на wallидот (вклучени завртки).3 Различни режими на осветлување ви даваат повеќекратни избори, нека можете да уживате во светлата цела ноќ од самракот до зората во различни сезони. 【Висок квалитет и ултра светла】 Водоотпорни соларни рефлектори на надворешните рефлектори на отворено со корозија, отпорни на корозија, апс-школка и цврсто вложување е потрајно, поголемиот соларен панел може да апсорбира повеќе сончева светлина во ден и да ја чува во батерија за полнење од 2200m A, нашата соларна градинарска светлина, исто така, користејќи LED со висока моќност , тоа значи дека нашите соларни пејзажи можат да обезбедат поширок и посветл опсег на осветлување за вашиот дом откако ќе наплаќате 6-8 часа во текот на денот, можете да го користите како светла на патеки, светла за тревници, тремови светла, светла за чекори. 【Надградба на сензорот за движење PIR】 Различни од обичните светла на соларна патека со агол на сензори од 90 ° и сензори за сензори од 3 M/10 FT, светлата на надворешните соларни движења на УСИАКО имаат висока прецизност и сензитивност PIR сензор за движење што можат да детектираат 150 ° пошироки агли и 15м/ 49. 【Трајно осветлување и 3 режими на осветлување】 Дали сè уште сте вознемирени да најдете светло на отворено соларно движење што ќе светнат цела ноќ? Нашите соларни светла на отворено можат да го решат овој прашања, со прекинувач со различни режими, може да осветли повеќе од 9-72 часа+. Фреквенцијата на сензори е дури 900 пати на ден, но други брендираат само 200 пати. 6 Пакувајте ги светлата на соларна патека (топло бело+промена на бојата) +2 сензор за движење на отворено (ладно бело). Фреквенцијата на сензори е дури 900 пати на ден, но други брендираат само 200 пати. 【Обезбеден е одличен квалитет】 Нашите светла на сончевиот пејзаж на отворено имаат добиено патенти за појава и сертификати издадени од CE, ROHS, MSDS, UN38. И 100% обезбедување на квалитет е нашата прва цел, ветуваме дека ќе ви обезбедиме најдобри соларни светла на отворено за вас, доколку имате какви било прашања во сончевите светла за внатрешен двор, бидете слободни да контактирате преку „нарачка“-„продаден од“-„Продавач за контакт“, Ветуваме дека ќе одговориме во рок од 24 часа и ќе обезбедиме разумно решение. 【Обезбеден е одличен квалитет】 Нашите светла на сончевиот пејзаж на отворено имаат добиено патенти за појава и сертификати издадени од CE, ROHS, MSDS, UN38.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата