Uttpll балетски танц со здолниште чиста шифонска обвивка за преклопување кратки здолништа со прилагодлива вратоврска за половината за дете/девојчиња/жени танцувачк?

Uttpll балетски танц со здолниште чиста шифонска обвивка за преклопување кратки здолништа со прилагодлива вратоврска за половината

Достапно за вашата нарачка
DEN 127.84
Залиха:

Висок квалитет мек шифон, лесен и елегантен. Краток дизајн на фронт и долг грб. Прекрасен дизајн на заоблен здолниште, повеќе слоевит кога се носи. Сатен стил на чипка. Врската на половината може да се прилагоди за прилагодено вклопување, само -врзан дизајн. Убаво плетење, не е лесно да се закачи и да се спушти. Се препорачува миење на рацете. Без белило. Висат суво. 100% полиестер. Увезени. Затворање на вратоврска. Само миење на рацете. Еластична големина : 2 големини за деца : 4-7 години (половината : 18-25.9inch), 8-12 години (половината : 19,6-29,5), 1 големини за жени : L (Полови : 22-31.8). Материјал : Здолништето од предиво од шифон е елегантно и лесно, живо и симпатично. Здолништето се врти со движењето за танцување, кое е полно со движење, совршен подарок за вашите пријатели и мала принцеза. Лесно за совпаѓање : Класично прилагодување на половината е совршен натпревар за секој балерина леотард. Должината на здолништето е доволно за да ги покрие колковите и да ја модифицирате фигурата. Погодни прилики : Погодно е за разни курсеви за танцување, како што се балет, танц во сала, латински танц, џез танц, итн. Може да се користи и како фустан за играње улоги или костум за изведба или убаво здолниште за фустан од Далиј. Нега на облека : Се препорачува миење на рацете, ако користите машина за перење, поставена на нежен режим и измијте во торба за перење. Намалете го оштетувањето на триењето на здолништето за долго абење. 100% полиестер. Увезени. Затворање на вратоврска. Само миење на рацете. Еластична големина : 2 големини за деца : 4-7 години (половината : 18-25.9inch), 8-12 години (половината : 19,6-29,5), 1 големини за жени : L (Полови : 22-31.8). Материјал : Здолништето од предиво од шифон е елегантно и лесно, живо и симпатично. Здолништето се врти со движењето за танцување, кое е полно со движење, совршен подарок за вашите пријатели и мала принцеза. Лесно за совпаѓање : Класично прилагодување на половината е совршен натпревар за секој балерина леотард. Должината на здолништето е доволно за да ги покрие колковите и да ја модифицирате фигурата. Погодни прилики : Погодно е за разни курсеви за танцување, како што се балет, танц во сала, латински танц, џез танц, итн. Може да се користи и како фустан за играње улоги или костум за изведба или убаво здолниште за фустан од Далиј. Нега на облека : Се препорачува миење на рацете, ако користите машина за перење, поставена на нежен режим и измијте во торба за перење. Намалете го оштетувањето на триењето на здолништето за долго абење. Балетско здолниште со шифон - Совршен додаток на какви било танцувачки/балетски леотарди. Направено од високо квалитетен шифон, мек, удобен и анти-брчки. Врски за прилагодување на сатенска лента - препорачано да се врзуваат на најтесната точка на половината, може да одговара на децата на различна возраст. Класично здолниште за завиткување на Dacne - Погодно за балетска класа или исто како гимнастичко здолниште и здолниште за уметничко лизгање. Стилски и модерен, одличен за балети, танц, скејт, јога, спорт, итн.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата