uxcell 25w 25 ом 5% алуминиумски отпорник на отпорник за отпорник на чешма од чешма за алуминиумски отпорник на отпорник на отпорник на отпорник на жици зелени 5 компјутер

uxcell 25w 25 ом 5% алуминиумски отпорник на отпорник за отпорник на чешма од чешма за алуминиумски отпорник на отпорник на

Достапно за вашата нарачка
DEN 2.00
Залиха:

Материјал : Отпорник на рана од жица со легура со алуминиум. Не препорачувам да го користите за поправка на автомобили или да се вратите, освен ако немате професионално знаење. Препорачуваме зголемување од 30% -50% на номинална моќност врз основа на вашата вистинска моќност на оптоварување и додадете уред за мијалник за топлина кога е потребно. Кул чинија со ладна плоча за монтирање на отпорник за куќиште на алуминиум. Оценет отпор : 25 ом, толеранција : 5%. Оценета моќ : 25 W. ВИРОВЕНСКИ РЕСИСТОР. ВИДОВИ ВИДИ : Куќиштето на алуминиум за дисипација на топлина, погодно за инсталација на плочи за ладење, може да се користи во rocверско опкружување. Широко користено во Ring Rogebell, напојување, трансдуцер, аудио, конвертор на фреквенција, делител на фреквенција, лифт, арена аудио и опрема за автоматизација во индустријата. Кул чинија со ладна плоча за монтирање на отпорник за куќиште на алуминиум. Оценет отпор : 25 ом, толеранција : 5%. Оценета моќ : 25 W. ВИРОВЕНСКИ РЕСИСТОР. ВИДОВИ ВИДИ : Куќиштето на алуминиум за дисипација на топлина, погодно за инсталација на плочи за ладење, може да се користи во rocверско опкружување. Широко користено во Ring Rogebell, напојување, трансдуцер, аудио, конвертор на фреквенција, делител на фреквенција, лифт, арена аудио и опрема за автоматизација во индустријата. Сигурен. Проблемите како LED LED би имале совршено решение, или можете да го користите во сите кола на AC DC, напојување со електрична енергија, конвертор на фреквенција, инвертер, контрола на брзината на моторот, возачи, итн.

Кон својствата

Material:
Nickel Alloy Wire Wound Resistor with Aluminum Case

Најдобри предлози во категоријата