Вентворт Пјутер - Стандарден келтски круг Пјутер Кваич виски за дегустација на чинија за ovingубовни чаши изгореници

Вентворт Пјутер - Стандарден келтски круг Пјутер Кваич виски за дегустација на чинија за ovingубовни чаши изгореници

Достапно за вашата нарачка
DEN 784.00
Залиха:

Прекрасен плоча од кварати со квич со дизајн на келтски круг, врежан во центарот на садови. Традиционална чинија за дегустација на шкотски виски - Совршен за ноќни прослави на Брнс. Двојна рачка чаша со lovingубов со рачки за дизајн на келтски. Идеална свадба, годишнина или подарок за роденден. Рачно изработено во Велика Британија. Прекрасен плоча од кварати со квич со дизајн на келтски круг, врежан во центарот на садови. Традиционална чинија за дегустација на шкотски виски - Совршен за ноќни прослави на Брнс. Двојна рачка чаша со lovingубов со рачки за дизајн на келтски. Идеална свадба, годишнина или подарок за роденден. Рачно изработено во Велика Британија. Стандарден обичен Quaich Spun Pewter Bowl Celtic Circle Design врежан во центарот на садови, без рака, без ракав во капакот и основната кутија, со дијаметар со картички со приказни со Quaich, дијаметар : 90мм / 3½ "Висина : 45мм / 1 ½" Рачка за ракување : 150мм / 5½ "Раководител во Велика Британија .

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата