ВЕВОГАНДЕР 13,5 Термометар на отворено сонце, без батерија потребен декор на метален термометар за внатрешен двор, дневна соба, стаклена градина

ВЕВОГАНДЕР 13,5 Термометар на отворено сонце, без батерија потребен декор на метален термометар за внатрешен двор, дневна соба,

Достапно за вашата нарачка
DEN 3.33
Залиха:

Овој затворен и надворешен термометар во форма на сонцето има светли бои, сончевата светлина околу тоа се чини дека е реална, полна со виталност и моќ. 【Применливи прилики】 Надворешен термометар за внатрешен двор може да се користи за украсување на многу места на отворено, како што се градина, двор, тремови, ограда, итн. Automationе се калибрира автоматски, само виси на фиксна локација. Може автоматска калибрација, погодна за употреба. Можете да висат термометар за дома во дневната соба, спалната соба, расадник и кујна, така што интуитивно можете да ја знаете тековната температура и да направите соодветни прилагодувања за да го направите ентериерот да достигне најудобна температура. 【Топли совети】 Поради транспортот на долги растојанија, мерачот на температурата можеби не е точност кога сте добиле. 【Топли совети】 Поради транспортот на долги растојанија, мерачот на температурата можеби не е точност кога сте добиле. Ако покажувачот сè уште не е во ред по 1-2 часа, ве молиме ротирајте го копчето назад на термометарот за да ја прилагодите точноста. Може автоматска калибрација, погодна за употреба. Можете да висат термометар за дома во дневната соба, спалната соба, расадник и кујна, така што интуитивно можете да ја знаете тековната температура и да направите соодветни прилагодувања за да го направите ентериерот да достигне најудобна температура. Ако покажувачот сè уште не е во ред по 1-2 часа, ве молиме ротирајте го копчето назад на термометарот за да ја прилагодите точноста. 【Прецизен скала】 Термометар за висина на wallидот на Сонцето може да одржи точна скала во секое време и обезбедува опсег од -40 до 140 ℉ (-40 до 60 ℃). 【Водоотпорен и издржлив метал】 Материјалот на рамката е метал, кој е здрав и издржлив.【Термометар на времето на сонце】 Сонцето претставува топлина и удобност. Закачете го каде и да сакате, совршено ќе се интегрира со околината, за да можете да имате убаво расположение секој пат кога ќе го видите. Овој затворен и надворешен термометар во форма на сонцето има светли бои, сончевата светлина околу тоа се чини дека е реална, полна со виталност и моќ. Металната термометарска површина е насликана со нетоксична, што може ефикасно да спречи 'рѓа и фрактура и има добра цврстина. Се разбира, може да се користи и за украсување на ентериерот. На површината на бирање има заштитен филм, ве молиме искинете го пред употреба. Одлична опција е да се постави во затворено или на отворено. Одлична опција е да се постави во затворено или на отворено. Овој декоративен термометар на отворено е дизајниран со смело црни букви и бела позадина што е лесно читање за далечина. 【Термометар на времето на сонце】 Сонцето претставува топлина и удобност. Automationе се калибрира автоматски, само виси на фиксна локација. На површината на бирање има заштитен филм, ве молиме искинете го пред употреба. 【Не е потребна батерија】 Овој термометар на температурата користи специјална бакарна плоча со висока чувствителност внатре, што може да почувствува мали температурни промени и да го поттикне покажувачот да реагира преку деформација. Овој дизајн е еколошки и ги зачувува трошоците за замена на батериите.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата