Викторинокс Швајцарски класичен класичен нож, вилушка и лажица постави портокалови 3-парчиња

Викторинокс Швајцарски класичен класичен нож, вилушка и лажица постави портокалови 3-парчиња

Достапно за вашата нарачка
DEN 3.00
Залиха:

Супериорен и лесен швајцарски швајцарски нож со високо-јаглерод не'рѓосувачки челик. Лесно за чистење, екстремно остар и префект подарок за секојдневна употреба или кулинарски професионалец. Современа, текстурирана рачка со зафат што не се лизга-дури и кога е влажна. Рачката е ергономски дизајнирана за да помогне во минимизирање на напнатоста на зглобот и обезбедува многу поудобен зафат. Одобрени хигиенски, машина за миење садови, отпорни на лизгање и NSF. Овие исклучителни ножеви се пондерирани и избалансирани за лесно ракување. Овој сет прави повеќенаменски на смел начин. Исклучителниот квалитет на сечилото Викторинокс и врвната разноврсност брзо ќе го претворат швајцарскиот класичен нож за палење, вилушка и лажица поставени во вашето ново доверливо трио. Избор на две опции за шарени рачки инјектира остар и раширен став во овој вреден партнер за паркирање, табела вилушка и лажица за маса. Земете во овошен сад или пикник корпа со стил и самодоверба.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата