Висина на блокови за поставување на висина, поставен со ласерски гравирање на алуминиумска легура за дрво

Висина на блокови за поставување на висина, поставен со ласерски гравирање на алуминиумска легура за дрво

Достапно за вашата нарачка
DEN 2.00
Залиха:

Блок на мерач на мерачи на табела со 5 мерни блокови со висина на различна големина и 2 мерачи на кружни дупки, висината на ножот може лесно да се постави според потребите. Употреба на повеќе функции користени поставени шипки за поставување за да добиете широк спектар на промени или големини, или користете ги сами за да обезбедите брза работа и мерење. Ласерско гравирање на секој блок за поставување има лесни за читање ласерски етикети, а површината е црна анодизирана, што е безбедно, издржливо и отпорна на корозија. Материјал за алуминиумски легури Избран висококвалитетен алуминиумски легура материјал, здрав и сигурен, погоден за мерење на табелата за пила и работа со дрво. Блоковите за поставување се сите долги 2‑1/2in, дијаметар од 2 парчиња со дијаметар на мерачи на кружни блок се дијаметар од 1/2in и 12mm, 5 парчиња квадратни блок се 1/2in, 3/8in, 1/4in, 3/16in, 1/8in. Точноста е 0,03 мм (помалку од 2 милји = помалку од 0,05мм). Спецификација : Тип на ставка : Блок -материјал за поставување на пила : Алуминиумска легура : Прибл. 106g / 3.7ozl должина : приближно. 6,3см / 2.5ininpackage список : 5 x квадратни поставки блок2 x Round Setup Block Note : 1. Ве молиме, дозволете грешка од 0‑1 инчи поради рачно мерење. Ви благодариме за разбирањето.2. Мониторите не се калибрирани исто, бојата на артиклите прикажана на фотографии може да се прикаже малку поразлична од реалниот предмет. Ве молиме, земете го вистинскиот како стандард.

Кон својствата

Item Type:
Saw Setup Blocks
Material:
Aluminum Alloy
Weight:
Approx. 106g / 3.7oz
Length:
Approx. 6.3cm / 2.5in
Package List:
5 x Square Setup Block2 x Round Setup Block
Note:
1. Please allow 0‑1 inch error due to manual measurement. Thanks for your understanding.2. Monitors are not calibrated same, item color displayed in photos may be showing slightly different from the real object. Please take the real one as standard.

Најдобри предлози во категоријата