Визија Научни НАСПРОТИ-9ЕЗ-ИФР08 Бинокуларен Зум Стерео Микроскоп, 10x WF, 0.7 X-4.5 X Зум, 3.5 X—90x Зголемување, 0.5 X &засилувач; 2x Aux Објектив, Артикулирање Рака Столб Стојат w / ?

Визија Научни НАСПРОТИ-9ЕЗ-ИФР08 Бинокуларен Зум Стерео Микроскоп, 10x WF, 0.7 X-4.5 X Зум, 3.5 X—90x Зголемување, 0.5 X &засилувач;

Достапно за вашата нарачка
DEN 780.80
Залиха:

45° наклонета бинокуларна глава која ротира 360°. Се одликува со интерпупиларно прилагодување од 54-76мм, додека двете окуларни цевки се опремени со (+/-6) диоптрија прилагодлива, за да се компензира разликата во јачината на очите кога е потребно. 7х-45х стандарден опсег на зголемување, дека кога се користи со вклучените 0,5 х, осигурувајќи дека ги исполнува вашите барања за флексибилност. 144-ПРЕДВОДЕНА четиризонска прстенеста светлина со контрола на интензитетот, гарантира јасна и јасна бела светлина со ладен допир која трае до 60 пати подолго од традиционалните волфрамски светилки. Се одликува со четири индивидуални зони за осветлување, во кои можете да ја контролирате светлината за четири одделни квадранти. Оваа Визија Научен бинокуларен зум стерео микроскоп е идеален за лабораториски и индустриски апликации. Користејќи ја својата висока резолуција, голема длабочина и големо видно поле, тој е совршен инструмент за гледање на кој било тродимензионален примерок или големи предмети. Раката со шарки, монтирана на пружина ветува разноврсност и обезбедува доволно простор за посакуваното позиционирање над клупата, заштедувајќи вреден работен простор. Секое движење е индивидуално прилагодено и прецизно позиционирано. Микроскопот накратко може да се донесе на своето место и повторно да се врати без тешкотии. Спакувано во вградена кутија Од Стиропор и вклучува капак за прашина и упатство за употреба. Спецификации Глава : Двоглед, 45° наклонет, ротира 360° Окулар : 10x WF / 20mm Опсег на зумирање со висока точка на очите : 0,7 x—4,5 x, 1 : 6,4 Опсег На Зголемување На соодносот на зумирање : 7x—45x, 5x—90x со 0,5 x до 4" оптички; 40" Видно Поле за достигнување на раката : 2 ° "Движење На Главата : X-, Y-И Z - оските Стојат : артикулирачки држач за Столб на Раката w/ основен извор на светлина : 144-предводена четиризонска прстенеста светлина СО КОНТРОЛА НА интензитетот вкупни димензии : 24" X 20" x 18" / тежина : список за пакување од 52 фунти бинокуларен зум стерео микроскоп главен пар од 10x wf окулари артикулирачки држач за столб на раката w/ база фокусирана Рака Пар чувари За очи Еден Капак За Прашина упатство за Употреба 0,5 x и 2x помошна леќа 144-предводена четиризонска прстенеста светлина со контрола На Интензитетот информации За Испорака На Адаптер за Напојување 26" х 22" х 20" 55 фунти.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата