Вутек Ву-лесен wallиден монтажа на проекторот Екран 163in Дијаг 16:10 | 2 1/2in црна кадифена рамка анти-безобразен филм за домашно кино кино високи перформанси | САД направен

Вутек Ву-лесен wallиден монтажа на проекторот Екран 163in Дијаг 16:10 | 2 1/2in црна кадифена рамка анти-безобразен филм за

Достапно за вашата нарачка
DEN 3.33
Залиха:

Вутек VU-лесен фиксен wallиден проектор екран 2 1/2 во црна кадифена рамка 163 во дијагонална 16 : 10 Површина за гледање : 86 1/2 во H x 138 1/2 Во W 9 Опции за површини VUTEC затегнување на системот за затегнување во САД лесен за инсталирање . Бесплатно на браздата : VUTEC патентиран систем за затегнување (VTS). Трајно затегнат, лесен за употреба на wallиден екран на проекторот. Сликата на VU-лесно е чиста и јасна и ќе прикаже слики во 4 K, 8 K Ultra HD или повисока, во зависност од способноста на проекторот. Прилагодливата тубуларна рамка „Т“ се залага за достапност. Материјали на екранот : 9 достапни површини со високи перформанси на екранот. Погледнете подолу за детали. Fixed Vu-лесно е направено за предните проектори што се проектираат на екранот и има одличен широк преглед на слика. Лесно инсталирање : Vu-Easy е лесен за инсталирање и има убаво завршена 2 1/2 "црна кадифена површина поддржана од анодизирана алуминиумска рамка, која помага да се дефинира работ на сликата и стилски ја маскира границата, обезбедувајќи јасно на сликата од Секое преовладување на светло на проекторот. Екран за проектори на wiидови со лесен рамка е идеален за домашни театри, семејни простории, простории за забава и игри, како и конференциски простории, простории за обука, спортски настани и повеќе. Поддршка : Производител на САД Флорида-1-годишна , Произведува гаранција од корпорацијата VUTEC А производител на САД Флорида од 1977 година и поддршка за технологија за доживотно време преку е-пошта или телефонски повик од тимот за професионални услуги на VUTEC. УСА. Достапни подложни на екранот. 1.3 Gain * Rear-Vu : Проекторот ја проектира сликата од зад овој екран, тоа е екран за отфрлање на амбиенталното светло. 2.5 Добијте * Greydove : Светло сив екран што работи добро за длабочина, јасност и засилени бои. 0,95 Gain * Soungreken : Наградуваната акустично транспарентна површина произведува одлична видео-слика. Тоа е трајна винил обложена ткаена површина што виси рамно, е без навивам и ја елиминира потребата за затегнување на јазичето. Soundscreen е дизајниран за сите HD 1080p, 4 K & 8 K технологии за проекција. Звучниците можат да бидат поставени зад овој екран без никакво мешање на сликата или намалување на квалитетот на звукот, прави одлично цело искуство со опкружувачки звук и одлична слика. 0,80 Добивка * Sound Creen 20/20 : Акустично транспарентен со буквално нема загуба на звук и остар квалитет на сликата, за оптимален реален звук. Специјално дизајнираната шема на ткаење овозможува звукот непречено да помине низ материјалот на екранот. 1.0 Добијте * Greydove Soundcreen : Акустично транспарентна сива површина со максимален пренос на звук за сите HD 1080p, 4 K & 8 K технологии за проекција. 0,6 Добијте * Brite White Microper F : Површинска површина со високи перформанси која нуди светла, униформа слика без никаква промена во боја на кој било агол на гледање. 1.3 Добијте * Greydove Microper F : Акустично транспарентна сива површина со максимален пренос на звук за сите HD 1080p, 4 K и 8 K технологии за проекција. 0,6 Добијте многу големини се достапни. Белешка : Дополнително полнење за следниве : Големини Ове.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата