Wgwioo Штанд Редење Жардиниери, Садници За Садење Јагоди, Повеќеслоен Слив Надредено Одгледување Пластични Садови За Садење, Вертикално Градинарство Растечка Жардин

Wgwioo Штанд Редење Жардиниери, Садници За Садење Јагоди, Повеќеслоен Слив Надредено Одгледување Пластични Садови За Садење,

Достапно за вашата нарачка
DEN 1644.80
Залиха:

Висок квалитет : садот За кула Од Јагоди е изработен од цврста, пп пластика, отпорна на избледување и пукање. расте цвеќиња, билки, овошје, сукуленти, микрозелени и многу повеќе! најдобро искористете го малиот простор со тоа што ќе ги одгледувате вашите растенија вертикално со овие жардиниери што се редат. Повеќеслојни комплети : нашите наредени саксии се составени од 6 слоја саксии, секој слој саксии има 3/4 цветни корита, а распоредот за редење ви заштедува простор, што е многу погодно за внатрешни билни или сочни градини!. Заштедете простор : Уникатниот и атрактивен дизајн на редење е идеален за градинарски парцели со малку простор, визуелно пријатен од сите агли, совршен за мали простори како студентска соба, студиски апартмани, балкон или каде било просторот е ограничен. Систем за само-одводнување : секое растително цветно корито има своја тава за одвод за да промовира задржување на водата, а вишокот вода ќе навлезе до следниот слој за да се избегне проблемот со прекумерно наводнување, додека им овозможува на растенијата слободно да дишат. Повеќекратна употреба : Нашата градинарска жардиниера може да се користи на повеќе начини! можете да ги расклопите и користите нивоата како посебни саксии за растенија, или можете да ги натрупате за да изградите организирана вертикална цветна или прехранбена градина. Карактеристики : овој саксија за цвеќе е дизајн на редење, што го прави идеален за аранжмани на растенија или цвеќиња, оваа големина и релативно сеопфатна може да ви донесе пријатен визуелен ефект, а исто така може да ви донесе и свет на бајки кога овие предмети ќе работат добро во мини градина или на балкон.Повеќеслојна комбинација вертикална градинарска жардиниера, кога се користи со послужавник, тоа е мала мобилна комора за садење.Изработени од пластични материјали безбедни за храна, антикорозија и постојаност, тродимензионален повеќеслоен комбиниран дизајн, заштеда на простор, за домашна канцеларија да додаде зелена боја.Научните дренажни дупки и екранот за вода на дното ги прават корените на растенијата дише и пропустливи, зголемувајќи ја стапката на преживување на растенијата.Садот за цвеќе е еколошки, одговара за секоја декорација на домот и канцеларијата. одлично за љубителите на цвеќиња, одлично за одгледување јагоди, билки, зеленчук, цвеќиња, сукуленти итн.Спецификација : Материјал : пп смола ширина : 34сммут ширина : 23см/21см висина : 16кмпакетот Вклучува : 1 * Стереоскопски Саксија 1 * Бонбони Боја Наводнување Кан1 Сет * Градинарски Алат1 * Послужавник За Саксии1 * Палета со тркала.

Кон својствата

Material:
PP resin
Mouth width:
34cm
Mouth width:
23cm/21cm
Height:
16cm
Package Includes:
1 * Stereoscopic Flower Pot:
1 * Candy Color Watering Can:
1 Set * Gardening Tools:
1 * Flower Pot Tray:
1 * Pallet with wheels:

Најдобри предлози во категоријата