Widia gtd vtsft5033 varitap vtsft50 повеќенаменска чешма, полу-дното на дното, десното сече, 3 флејти, 10-32, HSS-E, калај облога

Widia gtd vtsft5033 varitap vtsft50 повеќенаменска чешма, полу-дното на дното, десното сече, 3 флејти, 10-32, HSS-E, калај облога

Достапно за вашата нарачка
DEN 416.00
Залиха:

Геометријата на спирално-флуит оптимизирана за да се обезбеди ефикасно исфрлање на чипови во слепи дупки. Произведено од високо-ванадиум HSS-E за да обезбеди долг и постојан живот на алатки. Геометрија дизајнирана да овозможи прислушување на широк спектар на дуктивни материјали : челици од јаглерод и легура, нерѓосувачки челици, дуктивно железо и леано алуминиум. Идеално за клиенти кои имаат различни материјали за машина. Образец Е дното на Шафер, АНСИ.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата