Wookoto 3pcs двојна крајна лагер за нокти за нокти за нокти со фини линиски четки за нокти 5мм 7мм 9мм 11мм 15мм 20мм СОВЕТИ ЗА ЛИНЕР

Wookoto 3pcs двојна крајна лагер за нокти за нокти за нокти со фини линиски четки за нокти 5мм 7мм 9мм 11мм 15мм 20мм СОВЕТИ

Достапно за вашата нарачка
DEN 0.33
Залиха:

Professional Professional Nail Art Set】 Пакет вклучува 3 компјутери различни големини со двојни четки за лагер за уметност со нокти со вкупно 6 совети за големина (5мм, 7мм, 9мм, 11мм, 15мм, 20мм. Одлична четка за нокти поставен за цртање облоги за нокти и детали модели, правејќи ги ноктите поубави и шармантни. 【Прекрасен дизајн】 Порачувачот е изработен од легура со дизајн на црно -розово злато, луксузните и класичните дизајни ќе бидат стилски подолго време. 【Премиум квалитет】 : Направено со квалитетно влакно, не-деформација, не-кородирање. Четката за нокти е собрана со силен лепак помеѓу влакна и метални цевки, што е издржливо и не може да се пролее од четката се држи до ноктите. Shuts Различни четки за лагер со различна големина】 : 6 четки за лагер за уметност со различна големина на ноктите, со овие четки, можете да нацртате какви било детали, линии и да завршите какви било дизајни за уметност за нокти. 【Лесен за употреба】 : Целосна должина околу 15,5 см. Направено од висококвалитетна најлонска коса и метална моќност за долг живот и не е лесно да избледи, лесна и удобна, една четка со 2 совети ги прави уметничките дела на ноктите да бидат поефикасни и лесни за држење и сликање. Пакетот вклучува : - 3 PCS двојна крајна лагер за нокти Спецификација : Материјал : легура, висококвалитетна најлон боја : црно -розово злато количина : 3 компјутери Како да исчистите четки по употреба 1. Секогаш чистете ја четката веднаш по употребата. 2. Истурете го растворот за чистење четка за нокти во стаклен сад. Изматете ја четката во чистачкото решение додека не се исчисти. 3. Извадете ја течноста од четката со мавтање на влакната на хартиена крпа. Обидете се да не ја притиснете четката премногу тешко на хартиената крпа бидејќи влакната се деликатни и можат да излезат ако се користи премногу сила. 4. Со прстите, нежно преобликувајте ја четката и оставете да се исуши. 5. (по избор) Нанесете малку масло од кутикула или маслиново масло на врвот на четката откако ќе завршите со чистење. Ова ќе ги задржи влакната меки. За да го исчистите маслото, стартувајте ја четката низ топла, сапуница вода. Забелешка : 1. Не е суво четка за четка со фен за коса за да се избегне влечење и сечење на четката. 2.Ако има мал феномен на депилација, тоа нема да влијае на употребата на четката. 3. Ве молиме, дозволете малку грешка на големината како резултат на рачното мерење.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата