YGS-Tech 2 инчи LED Downlight Downlight, затемнет, 3W, 5000k Daylight White, CRI80, LED тавански светло со LED возач

YGS-Tech 2 инчи LED Downlight Downlight, затемнет, 3W, 5000k Daylight White, CRI80, LED тавански светло со LED возач

Достапно за вашата нарачка
DEN 223.84
Залиха:

Енергија : 3 W. Влезен напон : 110 V-130 V AC. Емитувајќи боја : 5000k дневна светлина бела. Затемнето : затемнето. Осветленост : 250lm. Тип на материјал : Алуминиум + Пламен ретардант компјутер. Преден дијаметар : 70мм/2.75inch. Дијамер за откуп на откуп : 53мм/2.08 инчи. Висина : 34,8мм/1,37 инчи. 1 x 3 W затемнето светло на LED. Ако бојата на жицата е сина, можете да ги поврзете со "L" "N" по волја. Ако бојата на жицата е црвена (кафеава) и црна (сина), тоа значи : црвена (кафеава) : L, линија во живо; Црна (сина) : n, нула линија. ✔ Инстант заштеда - Заменете ја сијалицата со халоген со 35 W со 3 W затемнето LED. Заштедете над 85% енергија на електрична енергија на осветлување. ✔ Висок квалитет - Направено од авијациска алуминиум и пластика ABS, направете брза дисипација на топлина да стане можна додека е лесна и цврста. ✔ Dimmable & CRI - LED светлосните светла има мазни способности за затемнување со современи LED затемнувачи. CRI80+, обезбедува квалитетна светлина за блиско-сонце за вистинско рендерирање на бои и конзистентност во вашиот дом, покажувајте природна боја поживописно. ✔ Лесна инсталација - Комплетите за вдлабнати LED светла можат лесно да се постават за да го заменат обичниот тела за вдлабнатина од 2,16 - 2,5 инчи. Вклучен е возачот на LED затемнување. Не се потребни дополнителни лименки за куќиште или додатоци за куќиште. Погледнете ја сликата на процесот на инсталација. ✔ Гаранција за квалитет - LED Downlight Life повеќе од 40,000 часа, 2 години гаранција. ✔ Инстант заштеда - Заменете ја сијалицата со халоген со 35 W со 3 W затемнето LED. Заштедете над 85% енергија на електрична енергија на осветлување. ✔ Висок квалитет - Направено од авијациска алуминиум и пластика ABS, направете брза дисипација на топлина да стане можна додека е лесна и цврста. ✔ Dimmable & CRI - LED светлосните светла има мазни способности за затемнување со современи LED затемнувачи. CRI80+, обезбедува квалитетна светлина за блиско-сонце за вистинско рендерирање на бои и конзистентност во вашиот дом, покажувајте природна боја поживописно. ✔ Лесна инсталација - Комплетите за вдлабнати LED светла можат лесно да се постават за да го заменат обичниот тела за вдлабнатина од 2,16 - 2,5 инчи. Вклучен е возачот на LED затемнување. Не се потребни дополнителни лименки за куќиште или додатоци за куќиште. Погледнете ја сликата на процесот на инсталација. ✔ Гаранција за квалитет - LED Downlight Life повеќе од 40,000 часа, 2 години гаранција. Спецификација : . Пакетот вклучува : . * Те молам забележи : *. FCC & CE сертификација : . Производот помина сертификација на FCC & CE, осигурувајќи дека можете да купите безбедни, висококвалитетни производи, за да можете да купите и користите со доверба.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата