Yscolor боја по број DIY масло сликарство боја според броеви комплети за возрасни почетници платно акрилни уметности занает за домашен wallиден декор Цртеж Исус и жената

Yscolor боја по број DIY масло сликарство боја според броеви комплети за возрасни почетници платно акрилни уметности занает

Достапно за вашата нарачка
DEN 0.33
Залиха:

✅ Висококвалитетно претходно печатено платно во боја ; Големина : 40 x 50 cm / 16 x 20 инчи ; платно со висока густина е издржливо и лесно за боја; Броевите со бои со лесно читање помагаат да се идентификува точната боја за употреба. ✅ Висококвалитетна еко-пријателска акрилна обвивка, безбедна и здрава, обезбедете дополнителни 30% боја, не мора да се грижите за тоа да немате доволно боја. ✅ Комплет за четки со висок квалитет : нуди 3 различни големини на најлонски четки со висока лента за лесно цртање дебели и ултра-тенки линии. ✅ Без никакви вештини за сликање, можете лесно да го реализирате вашиот уметнички сон, да култивирате практични вештини и уметнички ќелии, да ослободите стрес и да уживате во радоста на животот. ✅ Услуга по продажба : Ако имате какви било прашања, ве молиме контактирајте не и испратете ни е-пошта. Ние ќе одговориме на вашата порака во рок од 24 часа. Платно. Платно. Ова е одлична семејна активност и одличен подарок. Можете да добиете : 1 Водич за цртање, 1 претходно печатено нумерирано уметничко платно 40x50cm (рамка) 1 сет на четки (3 парчиња), 1 сет на акрилни бои, 1 сет куки. Чекори за сликање : 1. Изберете ја бојата што сакате да ја нацртате, пронајдете го соодветниот број на платно и започнете со цртање. 2. Пополнете ја соодветната област со боја за да ги покриете броевите (за боја на светло боја, треба да се наслика неколку пати за да се постигне целта на покривање). 3. Измијте ги четките кога сакате да насликате други бои. 4. Поставете го капачето за боја кога не е во употреба, за да спречите да се исуши бојата. 5. Поставете го вашето уметничко дело. Забелешка : Бојата може да се користи директно без додавање вода. Ако бојата е премногу сува, додадете 1 или 2 капки вода и измешајте рамномерно, запомнете да не претерувате. Ако случајно ја насликате погрешната боја, почекајте да се исуши пред да ја нанесете точната боја. Бела боја и други делови за светло боја, може да ги видат броевите оставени на платното, двојно користете ја бојата и обидете се да ги покриете со густа боја. Услуга по продажба : Ако имате какви било прашања во врска со бојата по броеви, ве молиме контактирајте не и испратете ни е-пошта. Ние ќе одговориме на вашата порака во рок од 24 часа.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата