Z Креирај дизајн месинг плоча метална метална тенка плоча за фолија 50мм x 1000мм метална бакарна фолија

Z Креирај дизајн месинг плоча метална метална тенка плоча за фолија 50мм x 1000мм метална бакарна фолија

Достапно за вашата нарачка
DEN 1.33
Залиха:

Направено од месинг материјал, кој има добри механички својства и добра обработливост што може да издржи обработка на топол и ладен притисок. Материјал : месинг. Димензии : 50мм x 1000мм x 0,4мм/0,5мм. Главно се користат за производство на прецизни инструменти, делови од брод, заниткување, алатки за сечење и разни прецизни делови, панели за водоотпорност на покривот, рабови на покривот, хидроизолација, декорација, хоби, занаети и проекти за DIY; Прецизно обработка, електроди, експерименти со електролиза, итн. Има одлична отпорност на абење, голема јачина, цврстина, добра обработливост и лесна заварување и е погодна за производство на разни делови од длабоко цртање и свиткување. Месинг -листот може да се завари, може да се обработи на ракотворби, украсни делови, додатоци, итн. Добри механички својства и термопластичност, како и добра обработливост и е лесно да се заваруваат. Таа е една од широко користените сорти на обичен месинг. Поради својата добра пластичност, таа е погодна за производствени плочи, шипки, жици, цевки и длабоки нацртани делови, како што се цевки за кондензатор, топлински цевки и механички и електрични делови, за делови од оптоварување направени од разни стресови со длабоки цртање и свиткување, Како што се иглички, занити, мијалници, ореви, спроводници, извори на барометар, екрани, делови од радијатор, ниво и исечете ја таблата за сечење, итн. Спецификација : 50мм x 1000mm x 0,4мм/05ммматеријал : мешунст : 0,4мм/0,5ммкванти : 1 X месинг метал фолија : Погодно е за производство на прецизни инструменти, делови за брод, итн. Има добри механички својства и термопластичност и добра обработливост. Вклучен пакет : 1 ролна X месинг метал фолија : Снимање на светлина и различни дисплеи може да предизвикаат бојата на предметите на сликата да биде малку поразлична од реалниот предмет. Толеранцијата на мерењето е +/- 1- 3 см. Апликации : DIY проекти, декорација на згради, индустриска, електронска, опрема и така натаму.

Кон својствата

50mm x 1000mm x 0.4mm/05mm:
Material:
Brass
Thickness:
0.4mm/0.5mm
Quantity:
1 roll x brass metal foil
feature:
Suitable for manufacturing precision instruments, ship parts, etc.:
Has good mechanical properties and thermoplasticity and good machinability.:
Package Included:
1 roll x brass metal foil:
note:
Light shooting and different displays may cause the color of the items in the picture to be slightly different from the real object. The measurement tolerance is +/- 1- 3 cm.:
Applications:
DIY projects, building decoration, industrial, electronic, equipment, and so on

Најдобри предлози во категоријата