Задно осветлување IPS Lcd Комплет ЗА Gba V4 Јапонски Прирачник За Инсталација

Задно осветлување IPS Lcd Комплет ЗА Gba V4 Јапонски Прирачник За Инсталација

Достапно за вашата нарачка
DEN 1.00
Залиха:

Видеото сега е поостро од претходниот V3. ПОЗАДИНСКО осветлување IPS Lcd За Gameboy Однапред-Прилагодете ја вашата тековна IPS ЛЦД и играјте со прекрасни слики! ●Важна Забелешка● ве Молиме проверете дали сте ги завршиле жиците и проверете ја операцијата пред да ја вклучите во школка. Ве молиме запомнете дека е посветен производ за професионални и лемење. - Овој производ бара напредна модификација (жици, лемење и монтажа) затоа ве молиме воздржете се од купување на овој производ. Не можеме да прифатиме враќање поради грешки во вашата инсталација. ● Нема враќање. лцд и колото се проверуваат за работа пред испорака. Не можеме да прифатиме враќање ако има грешка во инсталацијата на клиентот (неисправно лемење, грешки во жици или скршен флексибилен кабел при вградување) поради грешки. Ако го вратите без наше овластување, може да ви се наплати за дополнителни трошоци. ● Симптоми кои не можат да се вратат ● лцд-екранот не се појавува, некои бои и прикази НА лцд-екранот, гребнатини на лцд-екранот, чипови ОД ЛЦД-точки, набори или оштетувања, задното осветлување не свети, а операцијата е ненаметлива откако ќе се вклучи во школка, лепилото не е стабилно откако ќе се инсталира, има бучава итн. Јапонски прирачник за инсталација + преглед на инсталација (бара пристап до наменскиот HP) и алатки како Што е Шрафцигер во Форма На Y потребни за расклопување на главната единица. ● За враќањата + Враќањата не можат да се вратат поради грешки во инсталацијата на клиентите. Ако го вратите без наше овластување, може да ви се наплати за дополнителни трошоци. _ ● За професионални корисници. ● Овој производ бара напредни модификации (жици, лемење и вградување). Ве молиме, воздржете се од купување доколку сте нови во модификацијата. ●Мерки На Претпазливост При ракување, Ве Молиме проверете дали ќе ги завршите жиците и извршете проверки на работата пред да ги вклучите во школка. Ќе биде потребно расклопување на единицата за конзола за игри и склопување на делови (*грешките при инсталацијата на Клиентите не се покриени со гаранција); исто така, вклучениот флексибилен кабел лесно се крши, затоа ве молиме не заборавајте да го вметнете само црниот дел (*ако е оштетен, не е покриен со гаранцијата).

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата