Замена за 6 парчиња Panasonic FM серии кондензатори 50V 22uF ниско ниво на Inpednace

Замена за 6 парчиња Panasonic FM серии кондензатори 50V 22uF ниско ниво на Inpednace

Достапно за вашата нарачка
DEN 143.84
Залиха:

Серија Panasonic FM. Ниска импеданса (40 % до 70 % помалку од сериите на ФК). Издржливост : 105 ° C 2000 ч до 7000 ч. 100% автентична Panasonic Made P/N EEU-FM1 H220. 5 x 11мм растојание од олово 2,5мм (0,197 "x 0,492" 0,079 "). Серија Panasonic FM. Ниска импеданса (40 % до 70 % помалку од FC серија). Издржливост : 105 ° C 2000 H до 7000 ч. 100 % автентичен Панасонски Направено P/N EEU-FM1 H220. 5 x 11мм растојание од олово 2,5мм (0,197 "x 0,492" 0,079 "). 6 парчиња електролитички кондензатори на сериите Panasonic FM - 50 V 22uf 20 % ниска импеданса (40 % до 70 % помалку од FC серија) 5 x 11mm растојание од олово 2,5 mm (0,197 "x 0,492" 0,079 ") Брп 250 m A Импеданса 0,340 Ω Енструкција : 2000 Час 100% автентична Panasonic направи p/n eeu-fm1h220.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата