Заштеда на вилушка за велосипеди, најлон (PA) Пластичен чувар на вилушка, заштитник за заштитник на транспортот, заптивка за заптивка за заптивка за заптивка за за?

Заштеда на вилушка за велосипеди, најлон (PA) Пластичен чувар на вилушка, заштитник за заштитник на транспортот, заптивка за

Достапно за вашата нарачка
DEN 2.33
Залиха:

【Функција】-Рамката за поддршка на предната вилушка на мотоциклот може да спречи тресење на мотоцикл предната вилушка нагоре и надолу за време на транспортот на мотоциклот, а со тоа да се заштити апсорпцијата на шок на мотоциклот. Ако вашиот мотоцикл е помал од 150cc, нема потреба да се грижите, можете да го вратите заштедата на заптивката на вилушката и да го користите како традиционална заграда за вилушка. 【Како да се користи】- Само ставете го заштедата на вилушката помеѓу предниот дел од фендер и предната гума на мотоциклот, а потоа да ги прилепите жлебовите од двете страни на заштедата на вилушката за велосипеди во нечистотиите во обете страни. Лесна и брза инсталација, но цврста и не е лесна за исклучување. 【Функција】-Рамката за поддршка на предната вилушка на мотоциклот може да спречи тресење на мотоцикл предната вилушка нагоре и надолу за време на транспортот на мотоциклот, а со тоа да се заштити апсорпцијата на шок на мотоциклот.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата