Заварување на Spot Spot 737G+ 4,3kW машина за заварување за 18650 батерии никел лента за поврзување батерија за заварувач за заварување на висока моќност заварување заварувач

Заварување на Spot Spot 737G+ 4,3kW машина за заварување за 18650 батерии никел лента за поврзување батерија за заварувач за

Достапно за вашата нарачка
DEN 1.67
Залиха:

Тип : Заварувач на батеријата. Влезен напон : 110 V / 220 V. Енергија : 4.3k W (моментално). максимум. Дебелина на заварувањето : 0,35мм. Тековна заварување : 120a-1200a. Спецификација : Тип : Напон на заварувач на батеријата на самото место : 110 V / 220 VPower : 4,3k W (моментално) максимум. Дебелина на заварувањето : 0,35 mmwelding Струја : 120 A-1200 AFUSE : 20 A осигурувач (110 V е 30А осигурувач) Примена : Литиум батерија заварување : Автоматско заварување на самото место или контрола на педалата за нозе Заварувањето Содржи : 1 : 737 G+Машина за заварување на самото место*12 : Упатство за упатства*13 : 70 милијарди заварување пенкало*13 : Прекинувач на жичен стапало*14 : игла за заварување на самото место*2 парови5 : клуч*16 : осигурувач*27 : Електрична мелница*18 : 6 Прицврстувач Вклучете тарифи. Кога стоката поминува низ царината, може да бидат потребни царински давачки. Можете да се консултирате со локалните царински регулативи.

Кон својствата

Type:
Battery Spot Welder
Input voltage:
110V / 220V
Power:
4.3KW (instantaneous)
maximum. Welding thickness:
0.35mm
Welding current:
120A-1200A
Fuse:
20A fuse (110V is 30A fuse)
Application:
Lithium battery welding
Features:
automatic spot welding or foot pedal control welding
Package contains:
1:
737G+spot welding machine*1
2:
Instruction manual*1
3:
70BN spot welding pen*1
3:
Wired foot switch*1
4:
Spot welding needle * 2 pairs
5:
Wrench*1
6:
Fuse*2
7:
Electric grinder*1
8:
6 Battery clamp*1
9:
Nickel tape sample *50pcs
Tariff:
Our product prices do not include tariffs. When the goods pass through customs, customs duties may be required. You can consult local customs regulations.

Најдобри предлози во категоријата