Завртки за капаче на главата на приклучокот, DIN 912, M10-1,5 x 80mm, легура челична метричка класа 12.9, црн оксид, груба нишка на хексадецимален приклучок, Bolt M10 Allen, Должина: 80м

Завртки за капаче на главата на приклучокот, DIN 912, M10-1,5 x 80mm, легура челична метричка класа 12.9, црн оксид, груба нишка

Достапно за вашата нарачка
DEN 4623.84
Залиха:

Тема : Груба / целосна нишка / метричка класа 12.9 / црн оксид. Препорачан клуч за клуч на Hex Socket Allen : 8. Црниот оксид не е заштитна завршница и ќе 'рѓа ако е изложена на влага. Материјалот од не'рѓосувачки челик се препорачува за околини со влага. Тема : Груба / целосна нишка / метричка класа 12.9 / црн оксид. Препорачан клуч за клуч на Hex Socket Allen : 8. Црниот оксид не е заштитна завршница и ќе 'рѓа ако е изложена на влага. Материјалот од не'рѓосувачки челик се препорачува за околини со влага. Надворешно навојно прицврстувач со унифицирани навои, цилиндрична глава со обеткана горната површина, згрчени цилиндрични страни и шестоаголна вдлабнатина, направена од легура челик. Идеално за прецизно склопување работа со блиски толеранции и апликации на кои им е потребна добро алатка. Обезбедува поголема јачина на затегнување од еквивалентните големини на завртки за капачето на главата од одделение 5 или одделение 8, додека се потребни помалку површински површини или контрабур, бидејќи прицврстувачот е внатрешно затворен.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата