ЖИХ Рачни Лупа Рачка Лупа Читање Лупа За Читање Книга, Инспекција, Монети, Карпи, Мапа, Крстозбор

ЖИХ Рачни Лупа Рачка Лупа Читање Лупа За Читање Книга, Инспекција, Монети, Карпи, Мапа, Крстозбор

Достапно за вашата нарачка
DEN 564.80
Залиха:

● Може да се користи за чест на родителите, давање подароци на роднини и пријатели и ценење. ● Острина : оваа стаклена леќа е тврда и отпорна на гребење, обезбедувајќи слики без изобличување. ● Апликација : идеална лупа за гледање фини детали за книги, весници, списанија, мапи, електроника, минијатури, накит, шишиња, хоби и занаети. Оваа лупа со големина на џеб обезбедува зголемување од 10 пати. Оваа лупа е изработена од целосно метален материјал, полиран и полиран многу пати, погоден за колекционери и средовечни и постари луѓе. Отпорна на гребење, отпорна на кршење, проѕирна оптичка леќа наменета за стари лица, студенти, професионалци, луѓе со низок вид и макуларна дегенерација.Име на производ : Материјал За Зголемување на Производот : рамка од алуминиумска легура + оптичка леќа зголемување : 10xlens дијаметар : 70mm Uses : употреба во домаќинството, читање и читање весници, печатење и производство, канцеларија, теренска инспекција и други цели.забелешка : 1. Не ставајте ја лупата на директна сончева светлина за да избегнете пожар.2. Не користете лупа за набудување на сонцето за да избегнете изгореници.3. Не бришете ја леќата и куќиштето со течност како што е или бензин.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата