ZHJBD ЦПУ 3018 ПРО МИНИ DIY Рутер Гравер 3 Оска Карвер Машина USB +GRBL 2in1/97

ZHJBD ЦПУ 3018 ПРО МИНИ DIY Рутер Гравер 3 Оска Карвер Машина USB +GRBL 2in1/97

Достапно за вашата нарачка
DEN 9175.52
Залиха:

Контролниот систем е извор(обезбедена е технологија што го контролира системот) за некои играчи кои сакаат САМ. Мал и практичен, нема проблем за користење на вашата работна маса. Поддржете го нашиот професионален софтвер за англиски дизајн За Победа 7, XP, Победа 8, Победа 10. Десктоп САМОСТОЈНА мини цпу машина за гравирање за резба и поисплатлива од обичната машина за гравирање. Изборен модул со ладилник,висока моќност на гравирање и долго работно време. ЗАБЕЛЕШКА : Главата не е вклучена во овој пакет1.Машината Е САМ Комплет, Треба Да Се Соберат Сами.2.Материјалите можат да бидат врежани : дрво,бамбус,хартија,пластика,кожа,гума,рог,сунѓер лист или друга запалива пластика (како што е телефонска кутија,глушец,молив,картичка за име,паричник,пластичен чешел).3.Материјалите можат?т биде врежан : метали, стакло, камен,керамика,накит,сребро,рефлектирачки материјал,проѕирен и транспарентен материјал.4.Ве молиме носете очила кога користите.Спецификации : Моќност : опционален материјал : Фенолна Смола Од Легура На Алуминиум Боја : Црно Сребрено Напојување : НАИЗМЕНИЧНА СТРУЈА 100-240 V Излез 24v 5.6 Поддржан ОПЕРАТИВЕН СИСТЕМ : Windows XP /Победа 7 /Победа 8 /Победа 10 (32/64)Поддржани Формати : jpg/bmp/Pngcommunication Port : Микро USBEngraving Област : 300 x 180 x големина на рамка 45мм : 400 х 330 Х 240мм(Не Го Вклучува Делот За Испакнување На Моторот)ГОЛЕМИНА на табла : 300 Х 180ММ ВРЕТЕНО : 775 Вретено Мотор 24В : 10000Р/Минспиндл Чак : Er11step Мотор : должина на трупот 34mm,струја 1.33 a,12v.Вртежен Момент 0.25 N/mdrill битови : совет 0.1 Мм,30 степени,дијаметар 3,175 Мм(Содржи 10 Парчиња)Софтвер : Grbl Controlquick Замени : SUPPORTENGRAVE РЕЖИМ : ГРАВИРАЊЕ НА СЛИКИ,резба НА ТЕКСТ,Резба На СКЕНИРАЊЕ,Резба на контури,Резба На пиксели Не Можат Да Резбаат Предмети : Сите Метали,Стакло,Камен,Керамика,накит,сребро,рефлектирачки материјал,проѕирен И Транспарентен Материјал.Може Да Издлаби Предмети : Сите дрво,бамбус,хартија,пластика,кожа,гума,рог,сунѓер лист,итн.Пакет Листа : (САМ Комплет, Треба Да Се Соберат Од Себе.) 1*САМОСТОЈНА Цпу Машина За Гравирање Комплет10*Вежба Битови1*ER11 вретено чакус приклучок.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата