ZHJBD Цпу Рутер 3 ОСКА 3040T Гравирање Гравирање Дупчење Мелење МАШИНА USB/108

ZHJBD Цпу Рутер 3 ОСКА 3040T Гравирање Гравирање Дупчење Мелење МАШИНА USB/108

Достапно за вашата нарачка
DEN 2.33
Залиха:

3040 е десктоп машина и дизајн За обработка На Индустриски Или Хоби Прототип Зграда, Градење Модел Одлуки, ПХБ, Рекламирање Знаци,Уметнички Дела, Занаети, Модели На Авиони,рк модел делови, etc.So можете да работите со гравирање во канцеларија или дома. 3040 е погоден За Индустрија,Технолошки Истражувања,Рекламен Дизајн,Создавање Уметност,Настава, Студентски Проект и Хоби Цели. Компјутеризираната Машина за Гравирање И Сечење е погодна за разни материјали, КАКО ШТО СЕ ДРВО, ПММА или друга пластика, табла ОД МДФ, мајчин дрво, пвц, Акрилик, дрво, композитна плоча plywood.It може да се користи широко за обработка или правење рекламни знаци,ПХБ,таблички со имиња,значки,заптивки,бронзена плоча,легура на алуминиум,акриплати,плоча со двојна боја СО СМОЛА ОД СТОМАЧНИ МУСКУЛИ,пвц табла за пенење,плочи за вовлекување,знаци,градежни модели,табли со инструменти,дрвени производи итн. Исклучителна 3040 е минијатурна верзија на мобилни longmen структура на резба машина, стави на вас компјутер е како ставање на печатач или скенер дека координација,и може целосно како компјутерски периферни уреди алатки,насекаде,во секое време, да ви помогне да се дизајнира намера брзо реално се појави.Неметални материјали на мелење, и исто така може да се користи за резба едноставна ПХБ. Ако наидете на какви било проблеми,ве молиме контактирајте не на време,ние ќе се справиме со тоа во рок од 24 часа. Попрецизен Повлекувачки Мотор : процесот На гравирање е видлив како што е контролиран од компјутери едноставна работа и инсталацијагравирајте речиси ништо на речиси секоја површина?И?Резба на оската з направете попрецизни и и тродимензионални плочи за покривање на ефектот што го намалуваат загадувањето за завртките и шахтите.Постабилно и посилно опремено со материјали од рамка од алуминиумска легура засилено и задебелено тело на машината го прави транспортот апсолутно побезбеден и подолг животен век3040t триаксијална машина за гравирање параметри на дел : Ефективно работно патување : 300(X)mm*400(Y)mm*60(Z)mmshape димензија : 610x480*400mmax.димензија на работното парче 70ммработна табела димензија : 320мм*530ммммм материјали : алуминиумска легура 6063 и 6061вратна завртка : 1204 двојна нишка трапезоидни завртки тип на мотор : 57 двофазен 1.8 Аспиндл мотор : 400в мотор 500~8000ПРМ/минпринципална оска колет : ЕР11/3.175 mmrepeat точност : 0.05 mmspindle прецизност : радијални acам острини 0.03 mmcontrol единица : триаксијален едно парче диск +прстен променлива Моќ+Pwm speedcarving инструкции : g-код/.tab/.nc/.ncc/.txtcommunication ИНТЕРФЕЈС : ПРЕКУ USB порта Врска Со компјутерско опкружување WINDOWS XP/win7,32 бита систем максимална брзина на мирување : 1500мм/брзина на обработка на мини : 50-1500мм/мин(различен материјал со различна брзина)тежина на машината : 28кгконтролна кутија параметри : Работен Напон : ac110vcontrol единица : 2.5 Возач на чекор Мотор плус прилагодлива контрола на брзината на вретенотокомпјутерска ВРСКА : на ОДБОРОТ usb Порткоманден код : g codeprotection : итен случај стоп копчињаедноставно работење и инсталацијапокрај стабилен и посилен опремен со материјали од рамка од алуминиумска легура може да се контролира со компјутер.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата