Златна Птица Месар Нож Постави Високо Јаглероден Челик Коска Нож Со Обвивка Рака Фалсификувани Месо Нож Во Собата За Дома, Кампување, СКАРА

Златна Птица Месар Нож Постави Високо Јаглероден Челик Коска Нож Со Обвивка Рака Фалсификувани Месо Нож Во Собата За Дома, Кампување,

Достапно за вашата нарачка
DEN 959.84
Залиха:

Ќе треба рачно да го измиете и да го одржувате чист и сув за да одолеете на ' рѓа по секоја употреба. Врвен Квалитет Имајте На ум дека овој рачно изработен нож за месар од висок јаглероден челик не е безбеден за миење садови. Гаранција сите наши кујнски ножеви поминуваат строга контрола на квалитетот пред да бидат испратени и добро спакувани во елегантна кутија за подароци. Топли Совети : 1. Цврстото сечило од 8 инчи помина повеќе процеси на рачно мелење за неверојатно остар раб.Врвен Квалитет Имајте На ум дека овој рачно изработен нож за месар од висок јаглероден челик не е безбеден за миење садови.Не препорачуваме да го ставите во машина за миење садови. Ќе треба рачно да го измиете и да го одржувате чист и сув за да одолеете на ' рѓа по секоја употреба. Исклучителна и Практична Уникатната зачукувана текстура на рачно фалсификуваниот нож е добро отпорна на корозија и исто така помага да се спречи лепење на храната. Остро Тесно Сечило-Земја во двојно закосени 16°, тенкото и прецизно закривено сечило ви овозможува да маневрирате на тесни места , а неговиот тенок врв може да ја отцепи ' рскавицата во зглобовите и лесно да го оддели месото од коските, тетивите. Миењето со друг прибор ќе ја намали острината на ножот. Извонредно врежаната декорација на змејот не само што го подобрува темпераментот на стилскиот кујнски нож, туку и го спречува вашиот прст да биде повреден. Уникатната искривување на рачно изработениот нож за коска на врвот, дополнителната должина на крајот за почисти парчиња и го олеснува дерењето.Рачно фалсификуваниот нож е изработен од нерѓосувачки челик со висок јаглерод, ве молиме чувајте го чист и сув по употреба. Врежаната рачка од розово дрво завршена со прекрасна занитвам од месинг е добро избалансирана за поудобно искуство со сечење. И неговиот тесен профил брзо ќе пресече и поголеми риби. Повеќенаменски Месар Нож Заоблениот стомак и закривеното сечило се дизајнирани да создадат потпора и целосни парчиња со едно движење без пила. Исклучителна и Практична Уникатната зачукувана текстура на рачно фалсификуваниот нож е добро отпорна на корозија и исто така помага да се спречи лепење на храната. Тоа значи дека ножот за месо е смислено дизајниран да го одвои пилешкото, да го исече месото, да ја пробие ' рскавицата и да ги намали маснотиите од говедско, свинско, живина, риба. Гаранција сите наши кујнски ножеви поминуваат строга контрола на квалитетот пред да бидат испратени и добро спакувани во елегантна кутија за подароци.Нашиот нож е претходно подмачкан пред да биде испорачан. Пробајте го без ризик, ќе ви се допадне овој уникатен стилски нож за месо и зеленчук!. Тоа значи дека ножот за месо е смислено дизајниран да го одвои пилешкото, да го исече месото, да ја пробие ' рскавицата и да ги намали маснотиите од говедско, свинско, живина, риба. И неговиот тесен профил брзо ќе пресече и поголеми риби. Во споредба со ножевите за месо направени од нерѓосувачки челик, нашиот професионален нож за кршење има извонредни перформанси во задржувањето на рабовите и подолг век на траење. Извонредно врежаната декорација на змејот не само што го подобрува темпераментот на стилскиот кујнски нож, туку и го спречува вашиот прст да биде повреден.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата