ЗОТАК Игри На СРЕЌА GeForce RTX 3050 Близнак EDGE OC 8GB GDDR6 128-битна 14 Gbps PCIE 4.0 Игри Графичка Картичка, IceStorm 2.0 Напредно Ладење, Замрзнување На Вентилаторот, Активна Контрола На В?

ЗОТАК Игри На СРЕЌА GeForce RTX 3050 Близнак EDGE OC 8GB GDDR6 128-битна 14 Gbps PCIE 4.0 Игри Графичка Картичка, IceStorm 2.0

Достапно за вашата нарачка
DEN 1.33
Залиха:

Брзина На Меморија : 14 Gbps. Nvidia ampere архитектура, 2 Ген Зраци Следење Јадра, 3-Та Генерација Тензор Јадра. 8 GB 128-битна GDDR6, 14 Gbps, PCIE 4.0. Ледена бура 2.0 Напредно Ладење, Замрзнување На Вентилаторот, Активна Контрола На Вентилаторот, Метална Задна Плоча.Избегнувајте користење неофицијален софтвер. 8к Подготвени, 4 Дисплеј Подготвени, HDCP 2.3. 3 x Display Port 1.4 a, 1 x HDMI 2.1, Direct X 12 Ultimate, VULKAN RT API, Open GL 4.6. Зголемете Го Часовникот 1807 MHz. Добијте Засилување СО Серијата ZOTAC GAMING Ge Force RTX 30 базирана на архитектурата NVIDIA Ampere. Изграден со подобрениres Јадра и Тензорски Јадра, нови стриминг мултипроцесори и голема брзина gddr6 меморија, ZOTAC ИГРИ Ge Force RTX 3050 TWIN Edge OC доведува до засилени игри. КАРАКТЕРИСТИКИ • Ice Storm 2.0 Напредно Ладење • Активна Контрола На Вентилаторот Со Стоп За Замрзнување На Вентилаторот • Метална Задна Плоча • Gddr6 Графичка Меморија • 2-Ри Јадра За Следење На Зраци • 3-Ти Генерал Тензорски Јадра • NVIDIA DLSS 2.3, Nvidia Geforce Искуство • NVIDIA СКАЛИРАЊЕ На Слики (NIS) СПЕЦИФИКАЦИИ • NVIDIA Ge Force Rtx 3050 ГРАФИЧКИ ПРОЦЕСОР • 2560 CUDA Јадра • 8gb Gddr6 Меморија • 128-БИТНА МЕМОРИЈА Автобус • Моторот Поттик Часовник : 1807 Mhz • Мемориски часовник : 14.0 Gbps • pci express 4.0 8x Врски • 3 X DISPLAYPORT 1.4 А (ДО 7680 X4320@60 HZ) • 1 X hdmi 2.1 (ДО 7680 X4320@60 HZ) • HDCP 2.3 ПОДДРШКА • Квад Симултан Дисплеј Способен Софтвер Компатибилност • ИГРА ПОДГОТВЕНИ ДРАЈВЕРИ И Nvidia студио ВОЗАЧИ • MICROSOFT Directx 12 Крајната, vulkan rt api • Opengl 4.6 • WINDOWS 11 / 10 (64-БИТНА, Април 2018 Ажурирање ИЛИ ПОДОЦНА) БАРАЊА ЗА НАПОЈУВАЊЕ • 450-ВАТИ НАПОЈУВАЊЕ ПРЕПОРАЧУВА • 130-Вати МАКСИМАЛНА ПОТРОШУВАЧКА НА Енергија • 8-ПИНСКИ КОНЕКТОР ДИМЕНЗИИ • ДОЛЖИНА : 224,1 Мм (8,8 Инчи) • Висина : 116,3 Мм (4,6 Инчи) • ширина : ДВОЕН Слот (39,2 Мм) (1,5 Инчи) кутија • висина : 283мм (11,1 ИНЧИ) • ШИРИНА : 218ММ (8,6 Инчи) • Длабочина : 83ММ (3,3 ИНЧИ) ВНАТРЕ ВО КУТИЈАТА • ЗОТАК ИГРИ На Среќа Ge Force RTX 3050 БЛИЗНАК РАБОТ OC • УПАТСТВО ЗА УПОТРЕБА. Се Засили со Сите нови ЗОТАК ИГРИ На СРЕЌА Ge Force RTX 3050 Серија врз основа на nvidia ampere архитектура. Изграден со подобрениres Јадра и Тензорски Јадра, нови мултипроцесори за стриминг и супербрза меморија, новите ГРАФИЧКИ картички ЗА ИГРИ ЗОТАК доведуваат до засилени игри.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата