Remagr Mini Christmas Tright Sumplement Lights Bulbs Tree String Surge LED за декоративни материјали

Remagr Mini Christmas Tright Sumplement Lights Bulbs Tree String Surge LED за декоративни материјали

Достапно за вашата нарачка
DEN 0.33
Залиха:

Пакетот вклучува : доволно Божиќна замена мини светилки ќе му дадат меко празнично чувство на вашиот Божиќ; Овие прекрасни светилки со жици се 6 волти, 0,48 вати, 0,08 ампер, се применуваат на 20 жици на жица со жица, ве молиме проверете ги спецификациите на вашите сопствени светла внимателно пред да купите. Квалитет и сигурен : Мини светилки за замена се изработени од квалитетен материјал и врвен занаетчиство, универзална сертификација наведена на UL, може да се примени безбедно, погоден за новогодишна елка, затворено, отворено, забавно декорација. Како да замените : Прво, чувајте ги светилките за поврзување на елката за елкирање, исклучени и извадете ја скршената светлина со својата база и фрлете го; Следно, проверете дали двете жици на новите светилки за Божиќни светла се правилно поставени од двете страни на основата (не дозволувајте да ги преминат или да допираат); Потоа, вметнете ги новите божиќни светла на стринг под десен агол и проверете дали е поттикната целосно, и последно, приклучете го поставениот за да видите дали сте успешни. Сијалици за разнобојни светла : Нашите сијалици за замена имаат топло бело блескаво осветлување, создавајќи топла и романтична празнична атмосфера, одберете ја бојата што одговара на вашето сценарио за употреба, убаво за вештачко новогодишно дрво, венци и сијалички од венци, идеално за замена на постојните блесоци Исчистете ги светилките за Божиќни светла кои изгореле или стареле. Широка примена : Овие светилки за новогодишни елки се погодни за украси во затворен и отворен простор, Божиќ, забава за Ноќта на вештерките, Денот на вineубените, свадбената забава, дома, прозорец, бања, фестивал, празник, ресторани, хотел, комерцијална зграда, трговски центар, дрвја, дрвја, дрвја, дрвја, дрвја, дрвја, дрвја, дрвја, дрвја, дрвја, дрвја, дрвја, дрвја, дрвја, дрвја , венци, дрвја за завиткување, патики, пергола, грмушки, жива ограда, огради, столбови и така натаму. 6 V Божиќни светла Божиќни стринг светла блескави чисти Божиќни светла мини замена на сијалици новогодишни сијалици сијалици Божиќни светла за домашни украси за забави : овие сијалици за Божиќни светла се погодни за внатрешна и надворешна употреба како забавни светла, прекрасно за украсување на вашиот дом за претстојниот одмор сезона. Сијалиците за божиќни жици се изработени од транспарентно стакло, овозможувајќи им да испуштаат многу посветла и блескава светлина. Основни информации : Боја : Топла бела пакет вклучува : 60 ​​брои Божиќни мини -сијалици за замена : Рачно мерење, може да има мали разлики во големината. Поради екранот на екранот, бојата на предметот може да се разликува малку од сликата.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата