Диск на ланец за резба од дрво, пила за мелница за мелница за мелница за дрво за 4 '' или 4 -1/2 мелница за агол, мелење обликување на кружната моторна пила ланец на ланец?

Диск на ланец за резба од дрво, пила за мелница за мелница за мелница за дрво за 4 '' или 4 -1/2 мелница за агол, мелење обликување

Достапно за вашата нарачка
DEN 2.33
Залиха:

Материјали со висока -квадратна : Синџирот користи висока цврстина и челик со висока температура, диск за сечење на мелница за мелница се прави со висок квалитет на материјал, така што нема да се прегрее дури и да се користи долго време. Материјали со висока -квадратна : Синџирот користи висока цврстина и челик со висока температура, диск за сечење на мелница за мелница се прави со висок квалитет на материјал, така што нема да се прегрее дури и да се користи долго време. Операцијата за замена е едноставна и брза : Дизајнот на забите со двојни редови го прави дискот за резба на дрво поостра кога е во употреба, ја зголемува ефикасноста на работата и го намалува работното време; Ако вашиот додаток за мелење на тркалото за моторна пила стане тапи додека работите, можете брзо да го замените мелницата за резба на дрво за резба на дрво на мелница за агол. Посебно внимание : Не ги намалувајте тешките работи како што се метал или камења. Операцијата за замена е едноставна и брза : Дизајнот на забите со двојни редови го прави дискот за резба на дрво поостра кога е во употреба, ја зголемува ефикасноста на работата и го намалува работното време; Ако вашиот додаток за мелење на тркалото за моторна пила стане тапи додека работите, можете брзо да го замените мелницата за резба на дрво за резба на дрво на мелница за агол.Брзо сечење и полирање : Диск за резба на дрво од 22 заби ви помага да полирате мазна површина, намалувајќи ја количината на потребна фино полирање; Можете да го користите сечилото 22 заби за да се чипне директно во дрво; Плочата за резба на дрво од внатрешниот дијаметар 5/8 инчи (16 mm) е погодна за надворешен дијаметар 4 инчи (100 m M) или 4-1/2 инчи (115 mm) мелница за агол , растојание од врската 1/4inch (0,36 см), Максимална брзина : 14000 вртежи во минута. Ако сечилото удри во нокти или жица на дрво за време на употребата, тоа ќе ја намали пречката во повеќето случаи. Широк спектар на употреба : Идеално за работа на заоблени површини, резба и обликување на дрво, иверица, ламинат, паркет (тврдо дрво), честички, пластика, мраз, гума и друго; Забележете дека е подобро да се носат заштитни белезници кога користите мелница за агол и кога инсталацијата на дисковите, ротирајте ја насоката на спротивно од стрелките на часовникот, означена со дискот за ланец на резби на дрво. Ако сечилото удри во нокти или жица на дрво за време на употребата, тоа ќе ја намали пречката во повеќето случаи. Во спротивно, влијанието ќе предизвика ланецот да запре додека дискот се врти, а со тоа да го предупреди корисникот да ја запре мелницата за агол. Во спротивно, влијанието ќе предизвика ланецот да запре додека дискот се врти, а со тоа да го предупреди корисникот да ја запре мелницата за агол. Ве молиме, оперирајте безбедно - најдобро е да носите заштитни нараквици кога користите мелница за агол. Широк спектар на употреба : Идеално за работа на заоблени површини, резба и обликување на дрво, иверица, ламинат, паркет (тврдо дрво), честички, пластика, мраз, гума и друго; Забележете дека е подобро да се носат заштитни белезници кога користите мелница за агол и кога инсталацијата на дисковите, ротирајте ја насоката на спротивно од стрелките на часовникот, означена со дискот за ланец на резби на дрво.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата