Зефир 1808 Смд Осигурувач Брзо Дејство Керамички 125В

Зефир 1808 Смд Осигурувач Брзо Дејство Керамички 125В

Достапно за вашата нарачка
DEN 3.00
Залиха:

Оценето 15а 125 V DC брзо дејство / брз удар керамички осигурувач. 1808 СМД Површина Планината Осигурувач. 6,1 мм х 2,52 мм х 2,52 мм (Л*С*Т) вкупни димензии. Ул/АДС 248-14 усогласениот дизајн обезбедува низок капацитет на кршење. Продаден како пакет. Ќе добиете шест (6) смд осигурувачи со секоја нарачка. Опис : Заштитете ја вашата инвестиција со нашите керамички осигурувачи Зефир СМД 1808. Ул/АДС 248-14 усогласениот дизајн обезбедува низок капацитет на кршење и на тој начин нуди непосредно исклучување на моќноста доколку јачината на струјата ја надмине онаа на рејтингот на осигурувачот. Други / инфериорни осигурувачи со брзо дејство може да варираат за дури 1-2 засилувачи, што значи дека вашиот осигурувач од 8 засилувачи можеби нема да дува додека струјата не се зголеми на 10 засилувачи. Не дозволувајте лошо направен осигурувач да биде причина за електрично оштетување на вашите инвестиции. Спецификации : Засилувач рејтинг : 15а Напон рејтинг : 125v Прекин Рејтинг : 300А @ 32vdc Тип На Удар На Осигурувачи : Брзо Дејство Керамички Тип На Осигурувач : 1808 Смд Површина Монтирање Осигурувач.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата