Лента За Маскирање Во Боја, 6 Ролни Сликари лента 1 х 55ид, Шарена Занаетчиска Лента, Лента За Етикетирање Виножито ЗА УМЕТНИЧКИ Занаети САМ, Украсна Хартиена Лента За

Лента За Маскирање Во Боја, 6 Ролни Сликари лента 1 х 55ид, Шарена Занаетчиска Лента, Лента За Етикетирање Виножито ЗА УМЕТНИЧКИ

Достапно за вашата нарачка
DEN 0.33
Залиха:

Вредност Пакет : Доаѓа со 6 ролни лента за маскирање во боја : Виолетова,сина,зелена, црвена, жолта, портокалова. Широк 1 инч на 55 јарди секоја ролна, вкупно 990 Стапки. Поголеми и Посветли : боите на сликарската лента се многу богати и живописни,поголема големина и посветла боја од другите. Вашите деца и ќе откриете дека овие занаетчиски ленти се токму она што го баравте!. Издржлива Разноврсност : Лесно се кине со рака, доволно леплива за да се прилепи на секоја чиста површина и лесна за повторно поставување без остатоци. Лентата за маскирање може да се користи на хартија, предмети и ѕидови. Врвен Квалитет : лентата за маскирање во Боја е изработена од еколошка креп хартија која не е токсична, без киселина и без мирис, уживајте во безбедна и едноставна употреба дома, на работа или на училиште.Лентата е водоотпорна и пишува, можете да пишувате на обоената лента за маскирање со разни пенкала и долго време не исчезнува. Широка употреба : шарената лента може да се користи околу домот, канцеларијата, училницата, училиштето. Имајте ги овие како лента за етикетирање на кутии што се движат, контејнери за складирање, документи за да останете организирани. Добро за декорација на домот/забавата, ѕидна уметност, честитки, означување на дизајнот. Добар Избор За Подароци за деца, наставници, сликари изработка на проекти заедно за подобрување на меѓусебната интеракција. Децата можат да ја подобрат својата креативност со оваа лента за маскирање, правејќи самостојни проекти како цртање слики и играње игри во училницата, дома. Можете да го користите за правење подна лента за игри, забавни етикети или графичка лента. Оваа лента за маскирање во боја ќе донесе повеќе празнична забава за вас и вашите деца. Направете кутии за мобилни телефони, кутии за складирање, клупи, масички за кафе и апарати за домаќинство и рамки за слики да треперат. Висок Квалитет-Изработен од висококвалитетна текстура хартија, која е безбедна, водоотпорна и без мирис. Одлична употреба за уметност, занаети, столарија, етикетирање и каде било на друго место сакате леплива боја. Лесно За Лепење и Отстранување - Лепилото се држи безбедно. Дали возрасните или децата ќе најдат забава од овој сет на ленти. Може да се искине рачно, доволно лепливо за да се прилепи на секоја чиста површина. Забавни Материјали За Деца - овие обоени ленти за маскирање ќе ги направат вашите деца бескрајни забавни и ќе ја зголемат нивната креативност и имагинација. Користете уметнички ленти за да создадете ѕидни мурали, занаети САМИ, украси за забави и многу повеќе. Направете одлична забава и користете ја со нашата шарена лента за маскирање.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата