MMDSG Roman Ogee Router Bit, 1/4 инчен Shank наоколу над секачот за мелење, филето на филето со карбид од волфрам, формирајќи алатки за обработка на дрво со лежиште, сечење

MMDSG Roman Ogee Router Bit, 1/4 инчен Shank наоколу над секачот за мелење, филето на филето со карбид од волфрам, формирајќи

Достапно за вашата нарачка
DEN 1.00
Залиха:

Сечила на карбид од волфрам, висококвалитетни тела од легура. висока цврстина, мазно сечење. Битови на рутер за индустриски квалитет. Точно позиционирање, силно, издржлив и долг животен век. Професионален дизајн против ударни повратни информации за да се спречи градење на пилевина, смола и теренот. Идеални алатки за обработка на дрво што се користат за ЦПУ, монтирање на табели и рачен рутер. Погодно за табла за густина, цврсто дрво, МДФ, табла за честички, сплит, итн. Одлично за правење раце и други работни места за обработка на дрво. Нашите делови се најпосакуваниот избор на професионалци и хобисти. Сечила на карбид од волфрам, висококвалитетни тела од легура. висока цврстина, мазно сечење. Битови на рутер за индустриски квалитет. Точно позиционирање, силно, издржлив и долг животен век. Професионален дизајн против ударни повратни информации за да се спречи градење на пилевина, смола и теренот. Идеални алатки за обработка на дрво што се користат за ЦПУ, монтирање на табели и рачен рутер. Погодно за табла за густина, цврсто дрво, МДФ, табла за честички, сплит, итн. Одлично за правење раце и други работни места за обработка на дрво. Нашите делови се најпосакуваниот избор на професионалци и хобисти. Specifications : Body : Solid Hardened Steel Blade : Industrial grade micro grain carbide Balance : +/- .003" tolerance Shank Path : 6.35mm Cutting Diameter : R1/8" , R3/16" , R1/4" , R5/16"Features : - Индустриско одделение микро зрно карбид сечило, остар раб, точно позиционирање, мазно сечење. отпорност и отпорност на влијание.- Погоден за MDF, цврсто дрво, табла за честички, иверица, рамки од дрвени врати, дрвени рамки за прозорци, ормани и кутии, итн. Рачно мерење. Благодарам за разбирањето.2. Бојата на артикалот прикажана на фотографиите може да се прикаже малку поразлично од реалниот предмет. Ве молиме, земете го реалниот како стандард. Политика за услуги : Ако имате какви било проблеми, предлози, прашања или проблеми. Ве молиме Контактирајте нè, ​​ние ќе ви одговориме во рок од 24 часа и ќе го решиме проблемот што е можно поскоро.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата