Бит на рутер за сечење слот, 1/4 Шанк Волфрам челик легура долг животен век, силен отпор на абење, склоп на рутер, малку за обработка на дрво

Бит на рутер за сечење слот, 1/4 Шанк Волфрам челик легура долг животен век, силен отпор на абење, склоп на рутер, малку за

Достапно за вашата нарачка
DEN 1088.00
Залиха:

Опсег на примена : Овој рутер бит е погоден за кастрење и размена на разни шуми. Може брзо да ги елиминира рабовите. Материјал за легура на челик од волфрам : Направен од врвен материјал од легура на легура на волфрам, по третман на оксидација, овој бит е силен и отпорност на абење, доаѓа со долг животен век. Прилагодлива длабочина : Длабочината на сечење на нашиот рутер бит е прилагодлива. Можете да направите прилагодувања според вашите вистински потреби. 1/4 Shank : Опремено со 1/4 шанк, овој рутер бит може лесно и брзо да се компатибилен со другите вежби, со што вашата работа е полесна и поточна. Добро изработка : Бит е добро изработен со инцизивен раб дека пилевина може брзо да се отстрани. Опсег на примена : Овој рутер бит е погоден за кастрење и размена на разни шуми. Може брзо да ги елиминира рабовите. Материјал за легура на челик од волфрам : Направен од врвен материјал од легура на легура на волфрам, по третман на оксидација, овој бит е силен и отпорност на абење, доаѓа со долг животен век. Прилагодлива длабочина : Длабочината на сечење на нашиот рутер бит е прилагодлива. Можете да направите прилагодувања според вашите вистински потреби. 1/4 Shank : Опремено со 1/4 шанк, овој рутер бит може лесно и брзо да се компатибилен со другите вежби, со што вашата работа е полесна и поточна. Добро изработка : Бит е добро изработен со инцизивен раб дека пилевина може брзо да се отстрани. Функција : 1. Опсег на примена : Овој рутер бит е погоден за кастрење и размена на разни шуми. Може брзо да ги елиминира рабовите.2. Материјал за легура на челик од волфрам : Направено од врвен материјал од легура на легура од легура, по третман на оксидација, овој бит е силен и отпорност на абење, доаѓа со долг животен век.3. Прилагодлива длабочина : Длабочината на сечење на нашиот рутер бит е прилагодлива. Можете да направите прилагодувања според вашите вистински потреби.4. 1/4 Shank : Опремено со 1/4 шанк, овој рутер бит може лесно и брзо да се компатибилен со другите вежби, со што вашата работа е полесна и поточна.5. Добро изработка : Бит е добро изработен со инцизивен раб дека пилевина може брзо да се отстрани. Спецификација : Тип на ставка : Рутер битматеријал : легура на челик од волфрам : За жлеб на дрво или друга облога за обложување на обложување на обложување : PTFE COTINGSHANK Дијаметар : приближно. 6,35мм / 1 / 4in Список на пакети : 1 xrouter bitnote : 1. Ве молиме, избегнувајте сечење метални и не -дрвени материјали, како што се челик, железо и песок.2. Ве молиме, држете го подалеку од вода за да избегнете 'рѓа.

Кон својствата

Item Type:
Router Bit
Material:
Tungsten Steel Alloy
Use:
For woodworking grooving or other woodworking
Surface Coating:
PTFE Coating
Shank Diameter:
Approx. 6.35mm / 1/4in
Package List:
1 xRouter Bit:
Note:
1. Please avoid cutting metal and non wood materials, such as steel, iron and sand.:
2. Please keep it away from water to avoid rusting.:

Најдобри предлози во категоријата