Сплет на ланец на Мартин Ролери, рекорден, центар од типот Б, единечно влакно, големина од 50 ланец, 0,625 терен, 32 заби, 0,75 Боре Дија., 6,721 ОД, 3,25 центар Дија., 0,343 Ширина

Сплет на ланец на Мартин Ролери, рекорден, центар од типот Б, единечно влакно, големина од 50 ланец, 0,625 терен, 32 заби, 0,75

Достапно за вашата нарачка
DEN 529.60
Залиха:

За употреба со серија 50 ланец, 5/8 ”теренот за апликации за возач или управувана запчаница. Sprocket Type B нуди стабилна и безбедна приврзаност кон вратилото. Големина на дијаметар на вратилото од 5/8 ”до 1,00” за најразлични апликации. Различни броеви на заби, големини на центри, дијаметар на теренот и димензии на залихи, нудат флексибилност на апликацијата. Висок јаглероден челик за јачина и издржливост. Попргот Мартин Тип Б е погоден за употреба со ланецот Серија 50 со 5/8 ”теренот за апликации за возач или управувана заплет. Различни броеви на заби, големини на центри, дијаметар на теренот и димензии на залихи, нудат флексибилност на апликацијата. Направено од висок јаглероден челик, има голема јачина и издржливост. Sprockets од типот Б имаат продолжение на центар од едната страна за да обезбедат стабилност и да овозможат употреба на такви со целосна длабочина и стандардни пакувања за да ја прикачите запчаната. Тие исто така можат да сместат широк спектар на шахти. Опциите за оваа класа на Sprocket се : број на заби од 8 до 112; надворешен дијаметар од 1,880 “до 22.650”; Акцијата има големина од 5/8 ”до 1,00”; максимална големина на носење од 5/8 ”до 2-3/4”; дијаметар на центар од 1-1/8 ”до 4-1/4”; должина преку роди од 1,00 ”до 1-3/4”; и приближна тежина од 0,25 фунти до 42,00 фунти. Ширината на забот е номинална 0,343 ”. Хабови со дијаметар од 1-63/64 ”или помали имаат вдлабнат жлеб за дозвола за ланец. Максималните здолништа ќе сместат стандарден клуч и сет на влечење над копчињата. Малку поголеми бури се можни без копчиња, плитки копчиња или сет на агол на агол до клучеви. Сите апликации на Мартин ги исполнуваат или ги надминуваат стандардите на ANSI. Попрска е тркало со заби околу периметарот што се меша со ланец, патека или друг перфориран или вметнат материјал. За разлика од запчаниците што се мрежат со друга опрема, мрежи за прскање со ланец, кој потоа комуницира со друга метеж. Запчаниците можат да се користат за пренесување на моќност околу еден агол, врз основа на тоа како тие се вклопуваат заедно. Спреките со ланци работат само во директни линии. Некои вообичаени придобивки од системите за погон на ланец вклучуваат минимално лизгање, фиксен сооднос помеѓу ротирачките шахти и разноврсноста со многу различни додатоци на ланецот и избор на материјал за ланци. Пример за систем за пренос на електрична енергија е стандарден велосипед, кој има заплет и ланец за испорака на моќност од нозете на возачот до тркалата што го прави велосипедот. Martin Sprocket & Gear произведува производи за пренос на енергија и пренесува производи. Компанијата е основана во 1951 година и е со седиште во Арлингтон, Тексас. Мартин обезбедува алатки што ги исполнуваат американските Национални стандарди Институт (АНСИ), Национален воздушен стандард (НАС) и стандарди на Институт за Институт Фор Нормунг (ДИН).

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата